BESZÁMOLÓ
a 2006. évi közhasznú tevékenységről
Az Eséllyel-Segéllyel a Holnapért Alapítvány 2006. évben céljainak megvalósításához az alábbi közhasznú tevékenységet végezte:
Az Alapítvány folyamatos projekt ciklus menedzsment tanácsadási tevékenységgel támogatja azokat a civil szervezeteket, amelyek pályázati forrásokból valósítanak meg projekteket. A tanácsadás a civil szervezetek számára ingyenes, 9 ilyen személyes találkozó történt 2006. évben. A tanácsadást az alapító és a kuratórium tagjai önkéntes munkájukkal, szellemi tevékenységükkel végezték.
Az Alapítvány folyamatosan figyelemmel kíséri a civilszervezetek számára kiírásra kerülő pályázatokat, ingyenes képzési lehetőségeket és ezen információkat eljuttatja az érintettekhez, különösen a nőket, a hátrányos helyzetűeket támogató illetve foglalkoztató szervezetekhez.
2006. II. negyedévében TTT címmel szakmai fórumot koordinált az Egyszülős Családokért Alapítvánnyal közösen trénerek, mentorok és mediátorok (felnőttoktatásban, felnőtt képzésben jelentős szerepet játszó tanácsadók) részére Budapesten, melyet saját vagyonából, az alapító és az előadók nem pénzbeli hozzájárulásából valósított meg.
Az Alapítvány megalakulása óta több, mint 100 szervezetet magába foglaló hálózatot épített ki és azon belül folyamatos a kapcsolattartás.
Az Alapítvány minél szélesebb körben való megismertetéséhez szórólapot készített, melyet eljuttatott és eljuttat a missziójában és céljainak megvalósításában megjelölt célcsoporthoz.
2006. évben a nemzetközi kapcsolatok is megerősödtek, svéd, francia, skót civilszervezetekkel, akikkel 2007. évben közös pályázat kerül benyújtásra az oktatásban, felnőtt képzésben elért tapasztalatok kicserélésének támogatására.
Az alapítvány szakmai támogatója a Tudáscentrum a Civilekért Kezdeményezésnek, a kezdeményezés elképzelései, megvalósítási lehetőségei nemzetközi konferencián került bemutatásra Budapesten. A kezdeményezés célja olyan civil szolgáltató központ kialakítása, amely segítségével és támogatásával a civilszervezetek maguk is befogadó munkahelyekké válhatnak. Elősegítve ezzel a hátrányos helyzetűek tartós munkaerő-piaci re-integrálódását.
Mindez alapján megállapítható, hogy az Alapítvány pénzügyi keretihez képest aktív évet zárt és céljainak eléréséhez szükséges kezdeti lépéseket megtette, a folytatáshoz elengedhetetlen alapokat megteremtette.
Közhasznúsági adatok:
költségvetési támogatás ---
nyújtott pénzbeli és természetbeni juttatás---
felvett támogatás ---
vezető tisztségviselőknek juttatottások
Mérlegfőösszeg 394 eFt
Összes bevétel 350 eFt
eredmény 283 eFt
2006. évben magánvállalkozástól kapott az alapítvány pénzbeli adományt és 2007. évben már jogszabályi lehetőség biztosított az 1 %-os adó gyűjtésére. E két pénzügyi tranzakció az alapítvány működésében való megerősítést és növekedést is megalapozza. |